آموزشی, مقالات ابزار گچی

9 هنر نمایی بی نظیر با گچبری پیش ساخته که نباید آن ها از دست دهید

در معماری ایرانی، پرداختن به زیبای خانه یکی از اصول اساسی در ساخت آن بود. این کار را معمولا سفید کاران متبحر و با تجربه انجام می دادند. آن ها از قالب ها و ابزار های گوناگونی برای ساختن انواع گچبری بر روی دیوار، سقف و کنج استفاده می کردند. متاسفانه امروزه، از آن هنر و زیبایی چیز زیادی باقی نماینده است. نه سفید کاران دیگر به آن اندازه تبحر دارند و نه نقش و نگار پیشین مناسب خانه های مدرن امروزی است. برای همین است که گچبری پیش ساخته می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای دکور کردن خانه، دفتر کار و یا تالار های پذیرای و سخنرانی باشد.

"<yoastmark

گچبری پیش ساخته را می توان در ده ها طرح و اندازه و متناسب با مکانی که می خواهید آن را نصب کنید، وجود دارد. از آن جمله می توان به:

 1. گچ بری پیش ساخته دیوار
 2. گچ بری پیش ساخته قرنیز
 3. گچ بری پیش ساخته دور چهارچوب در و پنجره
 4. گچ بری پیش ساخته طاقچه
 5. گچ بری پیش ساخته گل سقفی
 6. گچ بری پیش ساخته المان های دکوری دیواری
 7. گچ بری پیش ساخته ستون و سر ستون
 8. گچ بری پیش ساخته گلویی
 9. گچبری پیش ساخته نور مخفی نام برد. هر کدام از این ابزار، دارای جایگاه و کاربرد خاص خود هستند.

گچبری پیش ساخته را با قالب های بسیار متنوعی می سازند. در حقیقت تنوع در این کار آنقدر زیاد است، که شما می توانید کار های مد نظر خود را همراه با عکس برای ما ارسال کنید، تا ما قاب ها، گلویی ها و هر طرحی که مد نظر شماست را با کمترین قیمت و در هر متراژی که بخواهید، تهیه کنیم. داشتن بهترین متریال و دقت بالای استاد کاران ما، به شما این امکان را می دهد، تا رویا های خود را به واقعیت تبدیل کنید.

گچبری

گچبری

دکوراسیون داخلی خود را با گچبری پیش ساخته تکمیل کنید

داشتن خانه ای زیبا و منحصر به فرد، تنها با گچبری پیش ساخته امکان پذیر است. در حقیقت آنچه خانه شما را با سایر خانه ها متفاوت نشان می دهد، همین المان های شکیل و چشم نواز است، که در هر خانه ای دیده نمی شود. دلیل این امر نیز نداشتن اطلاعات کافی درباره گچبری پیش ساخته و یا نبود نصاب ماهر برای این کار است.

اما ما به شما بهترین پیشنهاد ها را می دهیم. ما می توانیم هر طرحی که در ذهن و فکر شما می گذرد را به واقعیت تبدیل کنیم و سپس بر روی دیوار ها و سقف خانه تان نصب نماییم. یادگاری هایی که تا سال ها بر روی دیوار های تان باقی می مانند و زینت بخش خانه های شما هستند.

گچبری پیش ساخته را می توانید به هر رنگ و شکلی طراحی کنید. مثلا برخی از معمار های داخلی، از گچبری های آماده طرح گل، برای اتاق های خواب، پذیرایی و سالن های کنفرانس استفاده می نمایند و سپس با رنگ آمیزی های متنوع به آن ها جلوه می دهند. اینگونه گمان می کنید که در باغی پر از گل نشسته اید و از زیبایی سه بعد این نقش و نگار های گچی لذت می برید.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

رفع عیوب خانه با گچبری

همچنین می توانید با کمک گچبری پیش ساخته عیوب و ایرادات خانه و یا پنهان کردن برخی از تجهیزات خانه مانند لوله های گاز و یا سیم های برق روکار استفاده نمایید. برخی از این گچبری ها به عنوان طاقچه های کوچک برای گذاشتن وسایل تزئینی استفاده کرده و برخی دیگر آینه قدی خود را بر روی دیوار نصب می کنند. اینکه شما چه کاربردی از این گچبری ها داشته باشید، کاملا به ذوق، سلیقه و نیاز شما بستگی دارد.

یکی دیگر از کاربرد های گچبری پیش ساخته جهت رفع عیوب خانه، ساختن المان هایی است، که در هنگام ساخت خانه در نظر گرفته نشده است. مثلا در وسط خانه شما ستونی نصب شده است که هیچگونه طراحی روی آن صورت نگرفته است. در این صورت شما می توانید با گچبری پیشساخته که مناسب بدنه ستون و سر ستون است، این قسمت از خانه را مزین کنید.

گچبری پیشساخته

گچبری پیشساخته

ویژگی های گچبری پیش ساخته

استفاده از گچبری پیش ساخته، یکی از راحت ترین و شکیل ترین راه ها برای نما دهی به خانه و محل کار است. در حقیقت شما تنها در عرض چند ساعت می توانید چهره متفاوتی به خانه و یا محل کار خود دهید. یکی از ویژگی های منحصر به فرد گچبری پیش ساخته، داشتن قیمت بسیار پایین است. در واقع با یک حساب سر انگشتی شما خواهید دید که اگر همین نقش و نگار را از یک گچکار تقاضا نمایید، با قیمت های میلیونی سرسام آوری مواجه خواهید شد.

 • گچ بری پیش ساخته بسیار سبک بوده و حمل آن به راحتی صورت می گیرد. این گچبری ها نسبت به ضربه بسیار مقاوم هستند و به راحتی دچار شکستگی نمی شوند. از این رو می توانید هر تعدادی از آن ها را با نازل ترین قیمت سفارش دهید.
 • یکی از نقاط قوت گچبری پیش ساخته، قرار گیری بر روی سطوح مختلف است. شما می توانید این گچبری ها را بر سطوحی از جنس کناف، گچ، سیمان، سنگ، کاشی، چوب، کابینت و سقف کاذب نصب نمایید.
 • گچبری پیش ساخته در برابر نور تغییر رنگ نداده و فاقد ترک خوردگی است. همچنین می توانید این گچبری ها را با انواع رنگ ساختمانی، پتینه کاری و یا با استفاده از ورق طلا، مزین نمایید

"ویژگی

نحوه نصب گچبری پیش ساخته

یکی از مزایای گچبری پیش ساخته، نصب بسیار آسان آن بر روی دیوار و یا سقف است. در گذشته گچبری پیشساخته را با کمی گچ و یا میخ، نصب می کردند که همین امر از جلوه آن ها می کاست. اما امروزه گچبری پیش ساخته را با ابزار و چسب های مخصوص، که دارای مقاومت و چسبندگی زیاد است، بر روی سطوح قرار می دهند.

تنها نکته ای که در خصوص گچبری پیشساخته باید مد نظر قرار دهید، به کار بردن گچبری مناسب برای مکان مناسب است. مثلا برخی از گچبری ها تنها برای زمینه ی لوستر طراحی شده اند و برخی دیگر برای سقف های معمولی مورد استفاده قرار می گیرند.

"نصب

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *