7 مکانی که حتما باید از گچبری آماده استفاده کنید

گچبری آماده

گچبری آماده


خانه هایی با نقش و نگار های رنگین و زیبا. خانه های مزین شده با گچبری های ریز و درشت. کیست که از این همه زیبایی نفسش بند نیاید و به یاد معماری کهن و ناب ایرانی نیفتد؟ ای کاش هنوز هم معماران ایرانی دستی بر هنر دیرین می بردند و حداقل با گچبری آماده، به نگار گری می پرداختند. اما افسوس که نه ردی از آن همه هنر بر جای مانده و نه دیگر هنرمندی که آن را بر روی دیوار و سقف بسازد.

گچبری آماده سر ستونما در گروه تینوآ جای این همه زیبایی را در خانه های ایرانی خالی دیدیم و حیف مان آمد از آن همه هنر چیزی نصیب نسل امروز نشود. برای همین گچبری های آماده را به سبک قدیم و جدید ساختیم تا باز هم خانه های ایرانی، آن شکوه و عظمت گذشته خود را بازستانند.

گچبری آماده برای سقف

یکی از معمول تر بخش هایی از خانه که باید در آن از گچبری های آماده استفاده شود، سقف ها هستند. در این خصوص دو نوع گچبری وجود دارد، اولین مدل برای حاشیه سقف است، که به صورت نوار های مستقیم هستند و در گوشه ها از نقوش زیبا استفاده می شود و دومین مدل گچبری های هستند، که برای زمینه لوستر ها نصب می شوند، که تماما از نقش و نگار ساخته شده اند.

2- گچبری آماده برای دیوار

گچبری های آماده ای که برای دیوار به کار برده می شود، بسیار متنوع و در کاربرد های گوناگون نصب می گردند. مثلا گچبری آماده ای که برای معرفی و یا برجسته کردن تابلویی در یک نمایشگاه نصب می گردد، با گچبری که در خانه به کار برده می شود، کاملا متفاوت است. بنابراین در انتخاب گچبری های دیواری دقت نمایید، تا به اشتباه خانه خود را شبیه به محل کار و یا نمایشگاه نکنید.

3- گچبری آماده برای حاشیه سقف

یکی از مکان هایی که به وفور از گچبری آماده استفاده می گردد، حاشیه های سقف است. معمولا این کار را برای پوشاندن لوله های گاز و یا زیباتر شدن محل اتصال سقف به دیوار انجام می دهند. نقش این گچبری ها معمولا با نوار های حاشیه سقف و یا گچبری زمینه لوستر، هماهنگ است.

4- گچبری آماده برای ستون

گاه ستون های خانه، در محل نامناسبی قرار گرفته اند و لازم است که آن ها را با کامپوزیت ها و یا گچبری های آماده بپوشانیم. خوشبختانه برای ستون ها گچبری های متنوع بسیاری وجود دارد، که می توانید از آن ها استفاده نمایید. از این گچبری ها نه تنها برای پوشاندن ستون های خانه، بلکه برای ساخت ستون های کاذب نیز استفاده می گردد. مثلا تمایل دارید که اطراف درب ورودی و کنار های یک پنجره بزرگ در خانه، دو ستون شکیل قرار گیرد، در این صورت می توانید از زیباترین گچبری های آماده برای ستون استفاده کنید.

گچبری آماده5- گچبری آماده برای اطراف در و پنجره

پوشاندن محل نصب پرده ها و یا محل اتصال چهارچوب در و پنجره به دیوار، یکی دیگر از مکان هایی است که برای اتصال گچبری آماده در نظر گرفته می شود. برای این منظور گچبری های بسیار زیبایی با اندازه های بسیار متنوع ساخته شده اند، که می توانید از آن ها، برای زیباتر شدن خانه تان استفاده نمایید.

6- گچبری آماده به عنوان طاقچه

طاقچه ها در خانه قبلا کاربرد های بسیاری داشتند. قرار دادن وسایل تزئینی زیبا و یا گلدان های کوچک، از جمله استفاده هایی بود که از طاقچه ها می شد. اما در معماری مدرن، دیگر در هیچ خانه ای طاقچه گذاشته نمی شود. دلیل این امر نیز نبود گچ کار ماهر برای دادن نقش و نگار های فوق العاده به آن است. برای همین هم ما طاقچه هایی با سبک و سیاق قدیمی طراحی کرده ایم، تا هنوز هم خانه های مان، عطر و بوی گل های گذاشته شده در طاقچه را بدهند.

7- گچبری آماده مخصوص آشپزخانه

گچبری های مخصوص آشپزخانه، در طرح هایی ساخته می شوند، که کاملا با دکوراسیون خانه هماهنگی داشته باشند. مثلا از طرح های میوه و یا گل های برجسته بر روی کاشی ها و به عنوان استند هایی برای نگهداری اشیا استفاده می گردد. شما می توانید تعداد بسیاری از آن ها را بر روی کاشی های خود بچسبانید و از آن ها برای قرار دادن وسایل ضروری خود استفاده کنید.

چگونه گچبری آماده را انتخاب کنیم؟

تنوع در انتخاب گچبری آماده به قدری گسترده است، که گاهی انتخاب کردن مشکل می شود. اما اگر به دنبال راهنمایی ما هستید، ما توصیه می کنیم که گچبری های خود را به صورت اینترنتی تهیه کنید. زیرا که، اولا تنوع محصولات در اینترنت بسیار بالاست و دوما در مدت زمان کمی می توانید طرح های بسیاری را مشاهده کنید. علاوه بر این، اگر هیچکدام از طراح ها مورد پسند شما واقع نشد، می توانید طرح دلخواه خود را به همراه متراژ و یا تعداد برای ما ارسال کرده، تا ما در اسرع وقت آن ها را برای شما تهیه کنیم.

چگونه یک گچبری آماده بسازم؟

برخی از مشتریان تمایل دارند خودشان دستی بر هنر زده و با استفاده از قالب های سیلیکونی خود به ساخت گچبری آماده بپردازند. برای این منظور به کمی مهارت و تمرین نیاز دارید، تا بتوانید گچبری را به صورت سالم و بدون ترک از قالب خارج نمایید. ما توصیه می کنیم که این کار را در منزل انجام ندهید. اما اگر اصرار بر این کار دارید، ما وسایل و مشاوره ساخت و ساز خود را در اختیار تان قرار می دهیم. کافیست با شماره تماس  09361069520 و  09192973784 گرفته، تا تمامی وسایل مورد نیاز را برایتان ارسال نماییم.

آیا گچبری آماده را می توانم در هر طرحی سفارش دهم؟

گروه طراحان نو اندیش توانا ، آمادگی ساختن تمامی طرح های گچبری آماده را در مقیاس های بزرگ و کوچک دارد. همچنین در صورتی که مشتریان عزیز طرح خاصی مد نظرشان باشد، می توانند طرح دلخواه خود را برای ما ارسال کرده، تا ما در کمترین زمان، به ساختن سفارش این عزیزان بپردازیم. داشتن استادکارانی ماهر و بیش از صد ها نوع قالب و طرح آماده، به ما این امکان را می دهد تا روزانه، صد ها متر از گچبری های آماده را تهیه و ارسال نماییم. سفارشات ما برای سراسر کشور و به صورت روزانه ثبت می شوند. برای ثبت سفارش، می توانید با شماره های تماس 09361069520 و  09192973784 حاصل گردانید.

آموزشیمقالات ابزار گچی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   0
   ×

    

   سلام !

   با یک کلیک در واتساپ پاسخگو شما هستیم.

   × چت واتساپ سریع ترین روش پاسخگویی