ساخت قالب جواهرات یکی از مهم ترین گام ها در ساخت جواهرات است. وجه تمایز کارگاه های جواهر سازی عمدتا ریشه در توانایی آنان در ساخت حرفه ای قالب جواهرات دارد. تمامی صنعتگران عرصه جواهرات می کوشند تا بتوانند تنوع قالب های خود را افزایش داده و قالب های شکیل تری را بسازند. مدیریت هزینه ها و زمان نیز از دیگر مسائل حائز اهمیت در ساخت قالب جواهرات است. پرینتر سه بعدی دستاورد تکنولوژی است که به تمامی نیازهای قالب سازی صنعت جواهرات به صورت یکجا پاسخ داده و تمامی دغدغه ها را رفع نموده است. امروزه تمامی کارگاه های جواهرسازی، استفاده از خدمات پرینتر سه بعدی را برای ساخت انواع قالب در اولویت قرار داده اند. برای آشنایی با این روش و مزایای آن با تینوآ همراه باشید.

ساخت قالب جواهرات

ساخت قالب جواهرات

پایه و اساس ساخت قالب جواهرات با پرینتر سه بعدی

در روش ساخت قالب جواهرات با پرینتر سه بعدی، یک پلیمر منعطف و حساس به نور انتخاب می شود. شما به راحتی می توانید با این پلیمر، قالب مورد نظر خود را شکل دهید. پرینتر سه بعدی با تاباندن نور مناسب که منجر به پلیمریزاسیون می شود، ماده منعطف اولیه را به ماده ای با استحکام مکانیکی مطلوب تبدیل می کند و به همین سادگی قالب شما برای ساخت جواهرات آماده است. پرینتر های سه بعدی بر اساس نحوه تاباندن نور به انواع مختلفی تقسیم می شوند. برخی از پرینتر ها، نور را به صورت نقطه ای و برخی نور را به صورت صفحه ای می تابانند. در هر دو نوع پرینتر سه بعدی، یکی از اصلی ترین نکاتی که باید در این روش به آن دقت کنید این است که ماده اولیه منعطف باید در محدوده نوری که پرینتر سه بعدی می تاباند، سفت شود. در اغلب مواقع، ماده ای که برای ساخت قالب جواهرات مورد استفاده قرار می گیرد، مناسب استفاده در محدوده نور تابشی انواع پرینتر های سه بعدی  است. با این حال توصیه می شود قبل از درخواست خدمات پرینتر سه بعدی با کارشناسان مربوطه مشورت نمایید. کارشناسان تینوآ آماده پاسخ به سوالات شما عزیزان می باشند.

ارائه خدمات پرینتر سه بعدی DLP برای ساخت قالب جواهرات

خدمات پرینتر سه بعدی DLP یکی از محبوب ترین روش های پرینت سه بعدی، به ویژه برای ساخت قالب جواهرات است که توسط گروه تینوآ نیز ارائه می شود. در این روش نور به صورت صفحه ای به پلیمر منعطف می تابد و پلیمر به صورت لایه به لایه سفت می شود. اصلی ترین مزیت این روش، سرعت بسیار بالای آن و قیمت پایین آن است. دقت و کیفیت پرینتر های سه بعدی DLP روز به روز در حال افزایش است و بسیاری از برند های معتبر جهانی پرینتر های سه بعدی از این نوع را وارد بازار می نمایند. این روش به دلیل عملیات لایه به لایه  ( نه نقطه ای) معمولا قطعات با سطح نهایی مناسب را ارائه می نماید و عملیات ثانویه برای صیقل کاری و … در این روش در اغلب مواقع مورد نیاز نیست. اگر قصد دارید تا قالب جواهرات خود را به روش پرینتر سه بعدی بسازید، این نوع از خدمات پرینتر سه بعدی یکی از روش های مرغوب و مقرون به صرفه است. کارشناسان گروه تینوآ آماده ارائه مشاوره های لازم در این زمینه می باشند.

تنوع طرح و امکان شخصی سازی در ساخت قالب جواهرات

 در صورتی که برای ساخت قالب جواهرات از روش پرینتر سه بعدی استفاده نمایید، کاهش هزینه و افزایش سرعت عمل باعث می شود تا قادر باشید، قالب طرح های متنوع تری را بسازید. ساخت قالب جواهرات به روش پرینتر سه بعدی، امکان شخصی سازی جواهرات را نیز فراهم می آورد. امروزه شخصی سازی اصلی ترین خواسته مشتریان است. به ویژه مشتریان خاص، علاقه دارند تا طرح های خاص خود را داشته باشند. در این روش برای شما مقرون به صرفه خواهد بود، تا قالب جواهرات خاص مشتریان خاص خود را طراحی کرده و بسازید. امکان اجرای طرح های متنوع و حتی پیچیده با پرینتر سه بعدی وجود دارد. محدودیت طرح در روش ساخت قالب جواهرات با پرینتر سه بعدی معنا ندارد و شما می توانید تمامی رویاهای خود را در صنعت جواهر سازی با این روش به واقعیت تبدیل نمایید.

ساخت قالب جواهرات

ساخت قالب جواهرات

تنوع طرح در ساخت قالب با پرینتر سه بعدی

ساخت قالب جواهرات در حداقل زمان ممکن

دور از انتظار نیست اگر بگوییم مرحله ساخت قالب جواهرات، یکی از زمانبر ترین مراحل ساخت طلا و جواهرات است. شما با استفاده از خدمات پرینتر سه بعدی می توانید در زمانی بسیار کوتاه قالب های مورد نظر خود را با هر پیچیدگی که دارند، بسازید. پرینتر های سه بعدی در کل روشهای سریع برای ساخت قالب می باشند. روش DLP که توسط گروه تینوآ ارائه می شود، تا 8 برابر سریع تر از سایر روش های پرینت سه بعدی است. بنابراین در صورتی که از خدمات پرینتر سه بعدی تینوآ برای ساخت قالب جواهرات استفاد نمایید، می توانید انواع قالب ها را در چشم بر هم زدنی آماده استفاده داشته باشید.

کاهش هزینه های ساخت قالب جواهرات با روش پرینتر سه بعدی  

در صورتی که از پرینتر سه بعدی برای ساخت قالب جواهرات استفاده نمایید، هزینه های تولید شما کاهش قابل ملاحظه خواهد داشت.  در این روش شما نیازی به استفاده از ابزار های پیچیده، مواد مختلف و حتی استخدام نیروی متخصص ندارید. به راحتی می توانید با مراجعه به مراکز خدمات پرینتر سه بعدی، قالب جواهرات مورد نیاز خود را سفارش دهید. این روش به دلیل اتلاف کمتر مواد، تکرار کمتر فرایند های قالب سازی به دلیل خطاهای انسانی و … نیز مقرون به صرفه است. اگر تصمیم گرفته اید تا از خدمات پرینتر سه بعدی برای ساخت قابل جواهرات، استفاده نمایید، به فضای کارگاهی کوچکتری نیز برای ساخت جواهرات نیاز دارید.

ساخت قالب جواهر

ساخت قالب جواهر

افزایش کیفیت قالب در ساخت قالب جواهرات با پرینتر سه بعدی

در صورتی که ساخت قالب جواهرات با پرینتر سه بعدی را انتخاب نموده اید، بهتر است بدانید این روش قالب های بسیار دقیق با کیفیت سطح مناسب را ارائه می دهد. ضمن این که امکان ساخت قالب طرح های پیچیده با این روش به سهولت امکان پذیر است، می توانید انتظار یک قالب با کیفیت و دقیق را از این روش داشته باشید. در کل روش پرینتر سه بعدی از روش های دقیق شکل دهی محسوب می شود. در این روش ساخت دقیق زاویه ها، دیواره های نازک و … به راحتی امکان پذیر است.

ساخت قالب جواهرات برای انواع نیازها 

ساخت قالب جواهرات با پرینتر های سه بعدی برای انواع نیازهاست. شما به این روش می توانید قالب جواهرات سنگین وزن با اشکال پیچیده و گران قیمت را مهیا نمایید و هم امکان ساخت قالب برای طلا و جواهرات بسیار سبک فراهم است. در گذشته امکان ساخت قالب برای طلا و جواهرات کم وزن به سختی میسر می شود. دیواره های نازک این جواهرات باعث می شد تا قالب سازی برای آنان بسیار دشوار و گران قیمت باشد، امروزه با استفاده از خدمات پرینتر سه بعدی ، می توانید جواهرات بسیار شکیل اما کم وزن نیز بسازید. امروزه ساخت طلا به صورت نوشته نیز میسر است.

سلیقه مشتری را با ساخت قالب جواهرات شکیل بسنجید

مشتری شما طرحی در ذهن دارد یا از روی ژورنال طرحی را انتخاب می کند، اما دوست دارد قبل از تصمیم نهایی برای خرید، نمونه ای از کار را ببیند و امتحان کند. برای بیشتر جواهر فروشان، ساخت مدل های متنوعی از جواهرات مقرون به صرفه نیست. خدمات پرینتر سه بعدی این دغدغه را نیز رفع نموده است. شما می توانید با ساخت قالب های شکیل، سلیقه مشتری را قبل از ساخت جواهرات بسنجید.

ساخت قالب جواهرات

ساخت قالب جواهرات

مقالات پرینت سه بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   0
   ×

    

   سلام !

   با یک کلیک در واتساپ پاسخگو شما هستیم.

   × چت واتساپ سریع ترین روش پاسخگویی