ماکت سازی با استفاده از دستگاه های پرینت سه بعدی و CNC

ماکت سازی بهترین روش برای تبدیل تجسم دو بعدی به سه بعدی 

نمونه یا ماکت ، نمونه ای کوچکتر و ساده تر از آنچه قرار است ساخته شود می باشد و ماکت سازی به انجام این امر گفته می شود، ماکت سازی با اهداف مختلف ممکن است صورت بگیرد و در نهایت قرار است ایده های ناب و خلاقانه و متفاوت ذهنی شما را در عرصه های مختلف به نمایش بگذارد.ماکت نمونه ای مناسب و قابل لمس برای ارائه به افراد متخصص و یا غیر متخصص که قصد دارند در کوتاه ترین زمان اطلاعات نسبتا کاملی را از یک پروژه کسب کنند می باشد.ماکت سازی یک هنر برای تجسم سه بعدی نقشه های ترسیم شده صنعتی و ساختمانی است و باعث می شود تصور و تجسم دو بعدی را کاملا به صورت سه بعدی و واقعی نمایان کند و درک دقیق تری از طرح را به دیگران ارائه نماید. شرکت TNOA توانایی اجرا ماکت های مختلف در سایز ها و دقت های مختلف را دارد که در انتهای این مطلب با این خدمت به طور مفصل آشنا خواهید شد. 

ماکت سازی

انواع ماکت سازی

ماکت سازی صنعتی اعم از قطعات ماشین ، ابزارها ، نمونه محصول و ….. این بخش کمک بسیاری زیادی می کند تا شما قبل از تولید یک محصول از تمام جهات آن را بررسی نمایید. 

ماکت سازی صنعتی

ماکت سازی صنعتی

ماکت سازی معماری شامل طراحی خارجی ساختمان ، طراحی داخلی(جزئیات طراحی پلان ها در طبقات مختلف،سایت پلان و…) ، مبلمان، شهرسازی؛ غرفه های نمایشگاهی  و… . این بخش کاربردهای بسیاری دارد بسیاری از شرکت ها برای جذب سرمایه گذار از ساخت ماکت استفاده می کنند. ساخت یک نمونه کوچک شده از یک پروژه اجرا نشده می تواند کمک بسیاری زیادی به جذب اعتماد سرمایه گذاران احتمالی نماید. 

یکی دیگر از کاربرد های این حوزه تولید ماکت پروژه های دانشجویی می باشد. این پروژه ها در مدل های مختلفی قابل اجرا میباشد ، نمونه های با جزیئات و دیتیل زیاد و یا نمونه های کلی و مفهومی .

ماکت سازی معماری

ماکت سازی معماری

ماکت سازی تبلیغاتی همانند تندیس ها ، نمونه های بزرگ یا کوچک شده محصولات و ….. استفاده از این روش می تواند هزینه های بسیاری را کاهش دهد و یا شما را به ساخت یک نمونه با کیفیت نزدیک کند. 

ماکت سازی تبلیغاتی

ماکت سازی تبلیغاتی

رقابت دوستان در این زمینه بسیار نزدیک است و اغلب تلاش می کنند برای بیان ایده ها و یا ارائه آنها به کارگزاران از این روش استفاده کنند .در این روش طراحان بدون صرف هزینه های گزاف مدل های مختلف را به نمایش گذاشته و به کارگزار حق انتخاب می دهند و هم چنین این روش به کارگزاران اجازه می دهد تا با نگاهی دقیق به ایده ای مشابه اتفاقی واقعی تصمیم گیری کنند.

آنچه در ماکت سازی اهمیت دارد فارق از مهارت ذهنی و ایده های درونی فعالان این عرصه ،بحث دقت در ساخت و شیوایی ماکت می باشد . در گذشته ماکت سازی فعالیتی زمان بر و پر هزینه تلقی می شد زیرا ممکن بود پس از ماه ها تلاش روند شکل گیری ماکت مطلوب نباشد و برای تغییری کوچک زمان زیادی صرف شود و یا اصلا مورد قبول کارفرما واقع نشود.

اما امروز با استفاده از ابزار ها و رایانه ها این امر سهل تر به نظر می آید ،استفاده از نرم افزار ها و دستگاه های برش لیزری باعث تغییرات و پیشرفت های قابل قبول در زمینه ماکت سازی شدند اما آنچه که باعث تحولی چشم گیر در این عرصه شد حضور پرینتر های سه بعدی بود. پرینت سه بعدی کمک بسیار زیادی به داشتن یک طرح نهایی با کیفیت را به ما میدهد. از پرینتر سه بعدی برای ساخت انواع ماکت میتوانید استفاده کنید ، یک ماکت معماری تا سخت ماکت یک محصول به عنوان نمونه اولیه و حتی فراتر از یک نمونه اولیه ، این دستگاه حتی قدرت تولید نمونه های اصی را نیز دارد. 

پرینتر های سه بعدی  اتفاقی نوین در صنعت ماکت سازی

در قسمت بالا گفته شده که کامپیوتر ها نقش اثر گذاری در طراحی و بیان ایده ها برای ماکت سازی داشتند اما به واسطه ای نیاز بود تا طرح مجازی ایجاد شده تبدیل به شئ ای واقعی شود . تبدیل برخی طرح ها همانند هذلولی ها و یا اشیا با مقیاس کوچک کار ساده ای نبود و پیچیدگی بیشتری در کار ایجاد می کرد.با حضور پرینتر های سه بعدی ایده ها با دقتی باور نکردنی به اشیا سه بعدی تبدیل شدند،اساس کار پرینتر ها بدین شکل است که با کنترل شدن از طریق رایانه اطلاعات را به صورت کد های مخصوص در دستگاه پردازش کرده و به فرمت های چاپ تبدیل می کند.

در کنار استفاده از پرینتر های سه بعدی ابزاری دیگر به صورت مکمل نیاز است که برش های دقیق و متناسب با طرح را ایجاد کند. دستگاه های برش لیزری ، CNC یکی دیگر از ابزار های ساخت ماکت به صورت حرفه ای استفاده از دستگاه های CNC یا برش لیزری می باشد که این دستگاه ها  دقت ساختی در حدود ۰٫۰۰۱ اینچ (۰٫۰۲۵ میلی متر) را با سرعت مناسب ارائه می دهند. یکی دیگر از قابلیت های ویژه سی ان سی ها امکان ایجاد هک بر روی مواد مختلف می باشد. 

 • ماکت سازی با پرینتر سه بعدی

  ماکت سازی با پرینتر سه بعدی

  طیف کاربرد پذیری:

تراش CNC بهترین راه حل برای ساخت قطعاتی است که باید مستقیما استفاده شوند، به تعداد بسیار زیادی از قطعه در زمان کمی نیاز دارید یا باید بسیار مقاوم و دقیق بوده و نیازمند قرارگیری در معرض حرارت مستقیم باشند. البته ساختار هندسی مدل نباید خیلی پیچیده یا تودرتو باشد. اما گروه نگین طراحان نو اندیش توانا تلاش می کند تا بهترین مدل را ارئه دهد.

پس شما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن ایده آل ترین شکل سه بعدی  از ایده خود را نمایش دهید و ما در این راه حامی شما خواهیم بود. جهت مشاوره با مختصصین مجرب با گروه ما  در تماس باشید.

چرا برای ماکت سازی باید با نگین طراحان نواندیش توانا ( TNOA ) همراه شویم؟

TNOA مجهز به آخرین تکنولوژی های روز ماکت سازی اعم از دستگاه های حک و  برش لیزری و برش و تراش CNC ، پرینتر های سه بعدی با تکیه برنیرو های کارآمد ، مجرب و خلاق می باشد. مقیاس ساخت پروژه شما پس از مشاوره با مهندسین و متخصصین ما انتخاب خواهد شد علت این امر نمایش بهتر جزئیات پروژه می باشد تا کارفرما به هدف و ایده اصلی ساخت ماکت نزدیک شود. برای ساخت پروژه ، متریال ها طبق نظر کارفرما و در صورت نیاز پس از مشاوره با متخصصین فعال در مجموعه نگین طراحان نواندیش توانا انتخاب می شوند. کارگزارانی که به طراحی دقیق اشکال هندسی سه بعدی نیازمند هستند در TNOA این امر با دقت و ظرافت ویژه انجام خواهد شد. یکی دیگر از اصلی ترین خدماتی که ما برای شما ارائه می دهیم خدمات طراحی سه بعدی می باشد. مجموعه ما توانایی انجام طراحی سه بعدی با نرم افزار های مختلف را دارد و با توجه به نیاز شما طرح مد نظرتان با بهترین نرم افزار طراحی می گردد.

 

 

مراحل انجام یک پروژه ماکت سازی : 

1- تولید ایده 

2- طراحی سه بعدی

3- بررسی و اصلاح طرح 

4- مشاوره و انتخاب متریال و روش ساخت

5- ساخت ماکت 

6- رفع اشکالات احتمالی 

صرفه جویی در زمان ، در TNOA با برنامه ریزی تلاش می شود تا پروژه شما در اسرع وقت انجام گردد. دستگاه هایی که در زمینه طراحی های سه بعدی و برش و تراش های لیزری استفاده می شوند بسیار پر هزنیه می باشند و ممکن است از لحاظ مالی خرید آنها برای شما مقرون به صرفه نباشد و یا نیروی متخصص جهت انجام این فعالیت در شرکت یا کارگاه شما نباشد TNOA این خدمات را برای شما به صورت محدود یا نامحدود از نظر تعداد و یا بازه ی زمانی فراهم می کند. دستگاه برش CNC ماهیتی کارگاهی دارد و برای استفاده از آن باید آموزش دیده باشید تا از بروز هر گونه خطری پیشگیری شود.

دو هدف اصلی در زمان انجام پروژه های ماکت سازی :

1- فراهم شدن امکان ساخت تمام جزئیات با بالاترین دقت

2- صرفه جویی در هزینه های پیش بینی نشده و کم کردن هزینه های اجرای طرح

انجام پروژه شما با توجه ساختار آن توسط متخصصین مربوطه انجام می شود زیرا متخصصین هر گروه دانش و دید کلی با استراتژی های متناسب با هدف و کار شما دارند و می توانند با نگاه دقیق تری پروژه شما را انجام دهند. ما سعی داریم در پروسه ماکت سازی شما دو پارامتر را تحت تاثیر بگذاریم ، افزایش کیفیت و جزئیات و کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان 

برای دریافت مشاوره در زمینه ماکت سازی لطفا با شماره های تماس شرکت  TNOA تماس حاصل نمایید. 


02177503224       02177503221

الکس عیسی قلیان       09361069520

جوانشیر لطفی            09192973784

 

ماکت سازیمقالات پرینت سه بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   0
   ×

    

   سلام !

   با یک کلیک در واتساپ پاسخگو شما هستیم.

   × چت واتساپ سریع ترین روش پاسخگویی